COMPER uczestniczy w konsultacjach Wytycznych Lotniskowych (Pomoc publiczna)

Komisja Europejska pieczołowicie monitoruje zasady na jakich są finansowane porty lotnicze w UE w kontekście regulacji pomocy publicznej. Ograniczenia nakładane przez obecnie funkcjonujące Wytyczne Lotniskowe powodują, że szereg portów lotniczych pomimo kluczowej roli dla regionu i przedsiębiorców mierzy się z ryzykiem zakwestionowania legalności ich finansowania przez władze regionalne. W kontekście efektów jakie wywołał COVID-19, Komisja Europejska zdecydowała się na rewizję Wytycznych Lotniskowych zezwalając na warunkowe finansowanie bieżące do roku 2027. Jest to wydłużenie terminu o 3 dodatkowe lata, lecz jeżeli do tego czasu dany port lotniczy nie będzie rentowny, to musi on zostać zamknięty. Port lotniczy de facto działa jak brama dostępowa dla regionu, czy też jak dworzec kolejowy, więc jego celem nie jest rentowność prowadzonej działalności. Mamy nadzieję, na racjonalizację tego podejścia.
Finansowanie portów lotniczych jest kluczem do utrzymania sprawnego funkcjonowania regionów w Unii Europejskiej i budowania stabilnych oraz silnych społeczeństw >

COMPER i PGE Narodowy

Przeprowadziliśmy kolejny już (!!) audyt rekompensaty wypłacanej operatorowi Stadionu Narodowemu (PGE Narodowy). To jest było nas wyzwanie, które z przyjemnością podjęliśmy.
COMPER audytował rekompensatę dla PGE Narodowy >

Nowe powierzenie w Tomaszowie Mazowieckim

Pilnowanie wydatków publicznych jest obecnie kluczem do sukcesu w zarządzaniu budżetem każdej gminy. Dlatego też promujemy i wdrażamy efektywne rozwiązania w tym zakresie.
COMPER dostarcza rozwiązania dla efektywnego świadczenia usług komunalnych >

Rybnik ma konstrukcję powierzeniową

W COMPER nie zajmujemy się sprawami prostymi. Mieliśmy przyjemność przygotować kompleksową konstrukcję powierzeniową dla UM Rybnika. Zbudowaliśmy wraz z fantastyczną ekipą z magistratu Rybnika konstrukcję, która umożliwi efektywne funkcjonowanie nie tylko samej komunikacji zbiorowej lecz da możliwość szerszego działania w sektorze komunalnym.
Nowa spółka komunalna w Rybniku będzie świadczyć usługi transportu zbiorowego >

Święta Wielkanocne 2022

Pogodnych i radosnych świąt wielkanocnych oraz spotkań w rodzinnym gronie życzy zespół COMPER.
Święta Wielkanocne 2022 >

Nowe, poszerzone powierzenie w Gdyni

Specjaliści COMPER przygotowali nową, poszerzona konstrukcję powierzeniową dla Gdyni.
Czytaj więcej >

робота фінансового/економічного аналітика / Praca dla analityka finansowego/ekonomicznego z Ukrainy

COMPER Fornalczyk i Wspólnicy sp. j. пропонує програму співпраці з фахівцями з України. Ми вважаємо, що в нинішній ситуації дуже важливо підтримувати наших гостей зза схiдного кордону, допомагаючи їм знайти своє місце на польському ринку праці. Зi свого боку прагнемо допомогти, пропонуючи вам посаду фінансового/економічного аналітика. COMPER Fornalczyk i Wspólnicy sp. j. otwiera program współpracy ze specjalistami z Ukrainy, ponieważ wierzymy, że w obecnej sytuacji wsparcie naszych gości ze wschodu, poprzez pomoc w odnalezieniu się na polskim rynku pracy jest bardzo ważna. Chcemy pomóc, poprzez zaoferowanie stanowiska analityka finansowego/ekonomicznego.
Czytaj więcej >

COMPER-pomoc publiczna bez tajemnic

Przygotowanie modelu finansowania ITPOK wymaga nie tylko wiedzy z zakresu samej technologii, lecz również jak ułożyć finansowanie aby nie narazić się na nieprzewidziane komplikacje ze strony instytucji finansujących, przepisów pomocy publicznej, czy też długu publicznego. W COMPER wiemy jak efektywni łączyć te elementy.
Czytaj więcej >

Nowe Powierzenie w Tarnowskich Górach

Przygotowaliśmy kompleksową konstrukcje powierzeniową dla Parku Wodnym w Tarnowskich Górach.
Konstrukcja powierzeniowa - narzędzie do lepszego zarządzania >

Jesteśmy partnerem ekonomiczno-prawnym XIII Konferencji TPOK (24-25.02.2021)

Wystąpienie dotyczące pomocy publicznej na XIII Konferencji dotyczącej Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych da dr Joanna Fornalczyk. Konferencja poświęcona będzie technologii, realizacji inwestycji i finansowaniu, a ponieważ zaangażowanie władz samorządowych jest bardzo częste - konieczne jest zaznaczenie roli regulacji pomocy publicznej.
Czytaj więcej >