Procedury kontroli i przeszukania

Powrót

Czym jest?

Dobrze jest być dobrze przygotowanym. Nawet jeżeli dane zdarzenie wydaje się mało prawdopodobne, warto zadać sobie pytanie, co się wydarzy gdy… No właśnie, jak się zachowasz, gdy wpadnie do Ciebie kontrola i Twoja firma zostanie poddana przeszukaniu? To właśnie na takie okoliczności, warto mieć przygotowane i wdrożone procedury przeszukania i kontroli. Posiadając opracowane procedur i wprowadzoną w firmie umiejętność ich stosowania możesz skutecznie obniżyć ryzyko niekontrolowanych zdarzeń.

Co możesz zrobić?

To proste: wystarczy, że skontaktujesz się z COMPER, a my już zajmiemy się resztą. Przygotujemy Cię na niespodziewane zdarzenia związane z przeszukaniem i kontrolą.

Jakie jest zagrożenie?

Gdy nie posiadasz opracowanych procedur w zakresie przeszukania i kontroli nie jesteś w stanie kontrolować tego co się dzieje w trakcie działań prowadzonych przez kontrolujących. Gdy dochodzi do wejścia na Twój teren, ważne jest aby wiedzieć, kto ma się czym zajmować i jakie są zakresy odpowiedzialności poszczególnych osób. Dodatkowo, warto jest przygotować się do dokładnego monitorowania tego, co kontrolujący robią w trakcie przeszukania.

Co możemy zrobić dla Ciebie:

  • Przeprowadzić audyt gotowości do przeszukania,
  • Przygotować procedurę przeszukania lub kontroli,
  • Określić kluczowych aktorów procesu,
  • Przeprowadzić szkolenie z zakresu przeszukania lub kontroli,
  • Przeprowadzić pozorowane przeszukanie.

W tym zakresie może Cię wesprzeć dr Joanna Fornalczyk, Maciej Fornalczyk, adw. Jakub Miziołek, wraz z zespołem COMPER.

Procedury kontroli i przeszukania